Předchozí produkt Potten & Pannen - Staněk Sada 3 kuchynských utierok Následující produkt Villeroy & Boch La Divina poháre na vodu, 0,33 l

Informácia o produkte

BIO Extra panenský olivový olej

Premium Gourmet: BIO extra panenský olivový olej z Kréty

Organic extra panenský olivový olej z exkluzívnej rady Premium Gourmet Potten & Pannen - Staněk prináša do vašej kuchyne to najlepšie z preslávenej Kréty.
V aróme tohto výnimočného, ​​za studena lisovaného oleja z krétskych olív, sú viditeľné tóny mandlí, artičok a zelenej trávy, ktoré spolu s delikátnou korenistou chuťou vytvárajú na poschodí harmonické spojenie s ľahko horkým dozvukom, typickým pre olivový olej najvyššej kvality.

Tento krétsky olivový olej je produktom ekologického poľnohospodárstva. Vyrába sa z ručne trhaných olív, ktoré sú po zbere uchovávané v dobre vetraných kontajneroch a počas 48 hodín spracované - drvené tlakom v hydraulickom lise bez ohrevu alebo pridania horúcej vody či chemikálií.
Špičková kvalita oleja je daná tradičným spôsobom spracovania a predovšetkým jedinečným podnebím a zložením pôdy, typickým pre Krétu.

Olivový olej je, na rozdiel od oleja zo semien, bohatý na vitamín E,mononenasýtené mastné kyseliny (až 83%) a antioxidanty - látky prospievajúce žalúdku, dvanástniku a kardiovaskulárnemu systému.
Napriek všeobecne zaužívanej predstave olivový olej obsahuje len 9 kalórií / gram, čo je rovnako ako u rastlinných olejov, mnohými považované za viac "light".
Odborné štúdie vyvracajú ďalší mýtus, totiž že olivový olej nie je vhodný na vyprážanie. Naopak! Vďaka špecifickému chemickému zloženiu je olivový olej nielen zdravší, ale tiež až päťkrát odolnejší voči vysokým teplotám ako olej rastlinný. Použitie olivového oleja v kuchyni je naozaj všestranné.

  • 500 ml
  • BIO extra panenský olivový olej z Kréty
  • za studena lisovaný
  • dizajnová sklenená fľaša

 

Grafika na fľaši symbolizuje krétsky labyrint kráľa Minoa, známy z gréckej mytológie a príbehu o Thésée, Ariadne a Minotaur.

 

 

Súbory na stiahnutie

Název souboru Popis Velikost
1464089937-certifikat-olive-oil-analysis-felea-2003-2016-preklad.pdf PDF dokument 36 kB
1463146563-certifikat-kvality.pdf PDF dokument 412 kB

Články o produkte

Grilujeme

Grilujeme

Tip na vianočný darček: Vôňa ohňa